آیا سبک لباس پوشیدن خود را می دانید؟

  • 25 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • aria

آن چه می خرید تعیین کننده سبک شماست؛ بنابراین اگر مواردی که انتخاب می کنید همه مطابق آخرین مد روز هستند سبک شما بسیار مدگرایانه می شود. اگر هر روز تی شرت و جین می پوشید، آن نیز بیان کننده یک سبک است. اما آیا واقعا تا کنون به سبک لباس پوشیدن خود دقت کرده اید؟

اگر لباس های هر روز تان را با دقت انتخاب کنید، یک تصویر از خود به نمایش می گذارید که برای همه جذاب و و برای خودتان برازنده است.

استایل و مد

استایل شخصی  شما چیست؟

حالا وانمود کنید یک طراح مد شخصی هستید و استخدام شده اید تا به خودتان مشاوره دهید. هنگام پاسخ دادن به پرسش های زیر بی طرفانه عمل کنید. هیچ کس بهتر از شما، خودتان را نمی شناسد؛

ولی اگر تاکنون خود را به این صورت ارزیابی نکرده اید که احتمالا هم همین طور است در پایان شگفت زده خواهید شد.

از انجام دادن این ازمون لذت ببرید، با خود روراست باشید و اجازه دهید شخصیت واقعی شما به هر پرسش پاسخ دهد آزمون سبک مد سبک شما چیست؟ این آزمون را انجام دهید و سبک خود را بیابید!

بر روی کاغذ دور گزینه ای که بیش از همه شما را توصیف می کند، دایره بکشید:

١. شما بیشتر در …………… احساس راحتی می کنید:

الف) پیراهن های بلند دنباله دار

ب) بلوز بافتنی

ج) مايوی دوتکه

د) آخرین مد روز

ه) پیراهن دکمه دار سفید و شلوار جین

و) لباس ورزشی

٢. در اوقات فراغت بیشتر دوست دارید چه کاری انجام دهید؟

الف) به یک تعطیلات عاشقانه بروید

ب) به زمین تنیس در باشگاهی بیرون از شهر بروید

ج) به کنار دریا بروید

د) در شهری بزرگ باشید

ه) در خانه ی خود یک مهمانی صمیمانه ترتیب دهید

و) با اتومبیل خود با فرزندان تان به گردش بروید

٣. اکسسوری شما ……….. است.

الف) تعداد زیادی النگوی طلا

ب) یک یا دو رشته مروارید

ج) لباس غواصی

د) کیف مد روز

ه) عینک آفتابی مشکی، گرد و بزرگ «جکی أ »

و) ساک بچه

۴. همیشه بهترین کفش برای شما .. است.

الف) دمپایی لاانگشتی

ب) کالج

ج) پابرهنه

د) پاشنه سوزنی

ه) پاشنه تخت

و) کتانی

۵، شما معمولا ………… می پوشید.

الف) کاملا سقيد

ب) بیشتر لباس های سرمه ای

ج) رنگ های روشن

د) سرتاپا مشکی

ه) رنگ های خنثی

و) رنگ های تیره

ارزیابی پاسخ ها

اکنون که آزمون استایل خودتان را انجام داده اید، در می یابید که چه جور فردی هستید و چگونه ظاهر خود را توصیف می کنید. اگر پاسخ های شما در یکی از گزینه های الف، ب، ج یا غيره بیشتر باشد، در یکی از شش گروهی که در ادامه شرح می دهیم قرار می گیرید.

گزینه ی الف

گروه ۱- سبک بوهمیان (bohemian)

سبک شما سبک بوهمیان اصیل است.

شما عاشق پوشیدن پیراهن، دامن و لباس های گشاد و آزاد هستید. معمولا تمایل دارید غیررسمی و در عین حال زیبا به نظر برسید بیشتر لباس های شما می تواند هم مخصوص روز و هم سب باشد، طوری به نظر می آیید که انگار هم اکنون از پیاده روی در ساحل بازگشته اید و اصلا مهم نیست ساعت چند باشد زیرا شما همواره آرام آرام هستید.

بوهمیان

رنگ های مورد علاقه ی شما عبارت اند از: سفید، رنگهای خاکی، قهوه ای و برخی رنگهای ساحلی مانند فیروزهای و نارنجی.

گزینه ی ب

گروه 2- سبک بچه مدرسه ای ها یا دانشجویی (Preppy)

شما عاشق پوشیدن پیراهن های یقه دار هستید.

استایل پرپی
همچنین پیراهن یقه دار را با توجه به دمای هوا و فعالیت خود با شلوارک یا شلوارهای اتو کشیده می پوشید. احتمالا در طی روز با شلوارک در باشگاهی ورزشی در بیرون از شهر هستید و در مهمانی های عصر شلوار می پوشید.

بلوز بافتنی کلاسیک، یکی از لباس های اصلی کمدتان به شمار می رود. رنگهای مورد علاقه ی شما عبارت اند از: سرمه ای، سیز روشن مایل به زرد و صورتی. تمام این رنگ ها تیز با سفید یکدست ست می شوند. به علاوه، کمد لباس شما شامل لباس هایی با تصاویر چایی پررنگ و برجسته مانند طرح های شطرنجی، درشت بافت و طرح اسکاچ می باشد. این لباس ها مخصوص زمانی است که دلتان می خواهد مورد توجه قرار بگیرید. تاین استایل کاملا سنتی و در عین حال مناسب تمام سنین و رایج است.

گزینه ی ج

گروه 3- موج سوار شیک پوش

اگر برای بیشتر پرسش ها یا تقريبا تمام آنها گزینه ی «ج» را انتخاب کردید، یک موج سوار شیک اصيل هستید. نخستین اولویت شما بزرگی موج هاست. برای شما اهمیتی ندارد که در دنیای واقعی چه می گذرد.

استایل اسپرت

دنیای شما ساحل و دریاست. صبح ها و عصرهای خود را در ساحل سپری می کنید و در صورت امکان تمام روز در ساحل یا در حال موج سواری هستید، لباس مورد علاقه ی شما مایوی دوتکه، لباس غواصی و البته بوت های اسکیمویی است. طیف رنگهای مورد علاقه ی شما عبارت اند از: قرمز، زرد و آبی که تمام این رنگ ها با رنگ شن و ماسه ها یا با رنگ سفید ست می شوند، رنگهای روشن یادآور تمام شاخ و برگهای درختان زیبای هاوایی است. به علاوه وقتی سوار بر موج بزرگی هستید، رنگهای روشن به سایر موج سواران کمک می کند شما را بهتر ببینند.

گزینه د

گروه ۴ – مدگرایان (Fashionista) 

اگر برای بیشتر پرسش ها یا تقریبا تمام آنها گزینه ی «د» را انتخاب کردید در گروه چهارم قرار می گیرید. شما یک مدگرای واقعی هستید.

استایل فشن

شما عاشق شهرهای بزرگ و پوشیدن لباس یکدست مشکی، بوت پاشنه سوزني، صندل پاشنه سوزنی و کفش های پامپ پاشنه سوزنی هستید. همیشه دوست دارید طبق آخرین مد روز و مجموعه های طراحی شده ی تمام طراحان معروف لباس بپوشید. شما هرگز قربانی مد نمی شوید و حتی اگر نتوانید آخرین آثار برندهای طراحان برجسته را تهیه کنید، طوری لباس می پوشید که انگار آن برندها را بر تن دارید.

شما می دانید که برای کدام لباس ها پول خرج کنید و چگونه آنها را طوری بپوشید که همه گران قیمت به نظر برسند، هرگز حتی یک مقاله مجلات مد ووگ، ال یا هارپرز بازار را از دست نمی دهید. رنگ مورد علاقه ی شما مشکی است و می توانید آن را با رنگ سال که البته «یک مشکی جدید» است، ست کنید.

گزینه ه

گروه ۵ – کلاسیک

اگر بیشتر گزینه ی «ھ» را انتخاب کرده باشید، در این گروه قرار می گیرید و یک تیپ کاملا کلاسیک دارید. شما خیلی راحت لباس می پوشید و همیشه شیک و خوش پوش هستید. همچنین به اصول اولیه بسیار پاییندید و می توانید یک تیپ کلاسیک داشته باشید. لباس های شما معمولا شامل پیراهن های دکمه دار سفید، شلوار جین و پارچه ای، یک کت بلیزر مشکی زیبا، یک پیراهن مشکی کوتاه و یک یا دو بارانی شیک می شود.

سبک کلاسیک

علاوه ب این، کشویی پر از دستمال گردن های زیبا و کمدی پر از کیف های شیک و مجلسی دارید. رنگ های مورد علاقه تان عبارت اند از: مشکی، سفید و آبیِ شلوار جین به همراه رنگ های دیگری برای اکسسوری هایی همچون دستمال گردن با کیف. نهایتا رنگ پوشاک شما اساسأ خنثی است.

گزینه و

گروه ۶ – حومه نشینان
اگر بیشتر گزینه ی «و» را انتخاب کرده باشید، کاملا به گروه  شش یعنی حومه نشینان تعلق دارید.

استایل حومه شهری

سبک زندگی شما سبکی معمولی و غیررسمی در خارج از شهری بزرگ است. شما بیشتر وقت خود را صرف مراقبت از دیگران می کنید، ولی همیشه سعی دارید به یک کلاس ورزشی یا باشگاه بروید و هر از گاهی بیرون از خانه بدوید. جیران اشتباهاتی که بچه ها مرتکب می شوند بخش بزرگی از وقت شما را می گیرد؛ بنابراین لازم است که در عین شیک بودن، احساس راحتی هم داشته باشید.

یک لباس ورزشی متناسب و زیبا اولین لباسی است که هنگام صبح بر تن می کنید و عموما در طول فعالیت های سراسر روز نیز همان لباس را می پوشید. اگر برنامه ای برای عصر داشته باشید شلوار پارچه ای یا جین و یک پلوور یا تیشرتی زیبا جایگزین لباس های قبلی می شود.

رنگهای مورد علاقه ی شما عبارت اند از رنگ های تیره مانند سرمه ای، خاکستری و مشکی. این رنگ ها شما را فریبنده تر و باریک اندام تر جلوه می دهند، لکه ها و آلودگی لباستان را چندان نمایان نمی کنند و می توانید در طول روز و در تمام فعالیتهای روزانه ی خود آنها را بپوشید.

 هیچ یک از گزینه ها به من شبیه نبود!

اگر پاسخهای شما به هیچ یک از گروه های مذکور مرتبط نمی شد، به این معناست که هم اکنون به هیچ سبک خاصی لباس نمی پوشید ولی لباسی را به تن می کنید که مناسب فعالیت ها و موقعیت های هر روزتان باشد.

اگر چنین باشد می توانید بیشتر روی سبک خود کار کنید، آسان ترین راهش این است که به جای توجه به تصورتان از خود و واقعیت زندگی تان، به پرسش ها پاسخ دهید. شما قصد ندارید همزمان به چند سبک مختلف لباس بپوشید. البته همچنان که جایگاه اجتماعی شما تغییر می کند یا حال روحی تان دگرگون می شود دوست دارید سبک خود را با نیازهای فعلیتان وفق دهید. هرچند شکی نیست که باید به طور مرتب تغییراتی در سبک خود ایجاد کنید تا مناسب برنامه هایتان باشد، از سوی دیگر نمی خواهید سبکتان همیشه به یک شکل باشد.

به جای اینکه بکوشید سبکهای مختلف را برای مناسبت های مختلف ایجاد کنید، روش هایی بیابید که به کمک آنها سبک شخصی خود را در تمام لباس هایی که با هم می پوشید، به کار ببرید. حتی اگر کاملا به یک گروه خاص تعلق نداشته باشید، انتخاب یک سبک و هماهنگ شدن با آن می تواند زندگی را بسیار آسان تر کند. منظور من این نیست که وقتی حالت روحی شما چیز خاصی را می طلبد با مناسبتی پیش می آید، نمی توانید سایر سبک ها را نیز بررسی کنید؛ بلکه قصد دارم بگویم که برای ایجاد یک سبک شخصی باید ظاهر خود را خاص تر و استثنایی تر کنید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه