به نظر شما کدام مد و استایل مناسب شماست؟

  • 26 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • aria

اگر به لباس های مدل های زیبای یک مجله مد نگاهی بیندازید شاید به این فکر کنید که «این ها اصلا با طرز لباس پوشیدن من سازگار نیست!» اگر چه ممکن است حتی یکی از آن لباس های طراحان مد را نخرید، اما این مدل ها می توانند به شما کمک کنند که طبق مد روز لباس بپوشید و همیشه جذاب به نظر برسید.

ابتدا هنگام ورق زدن صفحات یک مجله مد به آن لباس هایی که جذبتان می کنند، نگاهی بیندازید. آنگاه با خود بیندیشید که چه چیزی در این مدل لباسِ بخصوص نظر شما را جلب می کند. حتی باید یادداشت بردارید. برای مثال، اگر با یک سبک یقه زیرشانه ای مواجه شدید که ترقوه های مانکن در این لباس برهنه است و دقیقا این همان قسمت از بدن تان است که مورد علاقه شماست، می توانید یادداشت برداری کنید.

اگر هنگام ورق زدن مجله می بینید که بسیاری از سایر طراحان نیز لباس هایی با یقه ی زیرشانه ای طراحی کرده اند، پس مُدی را انتخاب کرده اید که می خواهید آن را متعلق به خود کنید. از آنجا که مجلات معمولا تصاویر لباس های فصل های بعدی سال را نشان می دهند، ممکن است هنوز این طرح ها در فروشگاه ها پیدا نشوند؛ بنابراین تصاویری را که دوست دارید، برای خودتان جدا کنید. هنگام خرید، این تصاویر به شما کمک می کنند؛ زیرا میدانید که دقیقا به دنبال چه سبک لباسی هستید.

به علاوه اگر در حراجی پایان فصل جاری وسوسه شوید لباسی را بخرید، تصاویر همراهتان این حس را به شما الفا خواهد کرد که تا یافتن سبک موردنظر خود منتظر بمانید. زمانی که محدودیت بودجه تان فقط امکان تهیه چند دست لباس را به شما می دهد، رعایت این نکته اهمیت بیشتری می یابد.

بدن خود را بشناسید!

لباس ها در اندازه های مختلفی به بازار می آیند، اما اندازه بودن یک لباس دلیل درستی بر مناسب بودن آن نیست. برخی طراحان میدانند چگونه لباس هایی را در اندازه  زنانی طراحی کنند که مناسب الگوهای راه رفتن بر روی سکو در حین فشن شو نیستند. سایر طراحان در انتخاب رنگ و پارچه دقت بالایی دارند و بهتر عمل می کنند، ولی هنگام برش زدن، فقط در یک اندازه خاص می توانند لباس را برش بزنند.

وظیفه ی شما این است که شکل اندام خود را بشناسید و بدانید چه جور لباس هایی به اندام شما می آید. بسیاری از زنان لباس هایی می خرند که اصلا اندازه آنها نیست و بهانه بیشترشان این است که خریدن چنین لباس هایی به آنها انگیزه میدهد که به تناسب اندام دست پابند یا چند کیلو از وزن خود را کم کنند. بعضی از عروس ها می توانند به چنین اهدافی دست یابند زیرا آنها در انتظار یک روز بخصوص و بسیار مهم در زندگی خود هستند، ولی بیشتر زنان هرگز حتی یکی از آن لباس ها را هم نمی پوشند.

البته اگر میخواهید وزن کم کنید (عالی است!) قصد ندارم ناامیدتان کنم؛ ولی بهتر است از یک راهکار کاربردی تر استفاده کنید و لباس هایی بخرید که با اندام فعلی خود با آنها زیباتر به نظر میرسید.

انتخاب لباس مناسب سایز

آگاهانه خرید کنید

اگر می خواهید آگاهانه خرید کنید باید با مبانی مد آشنایی داشته باشید؛ از جمله اینکه چه مدل هایی بیشتر به شما می آید، چه پارچه هایی در فصل های مختلف مناسب است و کدام رنگ ها به شما می آید. اگر از تمام اطلاعات لازم آگاهی ندارید ممکن است نتوانید انتخاب های درستی در خریدتان داشته باشید. هنگام خرید کردن، هم آینده نگر باشید «آیا این همان چیزی است که باید در کمدم داشته باشم؟»

و هم زمان حال را در نظر بگیرید «این لباس خیلی به من می آید و عاشقش شده ام.». وقتی یک جفت صندل گلادیاتور مد روز را می بینید از خود بپرسید «آیا به این صندل نیاز دارم یا باید پولش را صرف خرید یک ژاکت زیبای کشباف پشمی یا کشمیر مشکی کنم؟» کالاهای ارزان مناسب اند، ولی خریدن اجناس با کیفیت که در طول فصل ها دوام بیشتری دارند ضروری است. هنگام خرید کردن فقط به ظاهر لباس توجه نکنید بلکه جنس و نحوه ساخت و تولید آن را نیز در نظر بگیرید.

نحوه خرید لباس مناسب

متناسب با موقعیتتان لباس بخرید!

نکته ی اصلی که هنگام سامان دهی کمد لباس ها باید به آن توجه کنید، تصمیم گیری در مورد سبک شخصی خودتان است. چنانچه مادر سه فرزند هستید و بیشتر زمان خود را به بازی کردن با فرزندان دلبندتان و رانندگی کردن و رساندن آنها به مکان های مختلف سپری می کنید، قسمت بیشتری از کمد شما پر از لباس های مناسب برای چنین موقعیت هایی خواهد شد.

با این حال، شما خانمی با شخصیت منحصر به فرد هستید و باید لباس هایی که در وجودتان احساس خوشایندی ایجاد می کنند نیز در کمدتان داشته باشید به این ترتیب چه چیزی باید سبک شما را تعیین کند؟ آیا ترجیح می دهید سبک پوشاک شما مناسب قدم زدن در خیابان های یکی از پایتخت های مد مثل نیویورک، میلان یا پاریس باشد؟ یا اینکه با سبک رایج محل زندگی خود راحت ترید؟

شاید قصد دارید با نوع پوششتان شما را عضوی از یک گروه خاص بدانند؟ اگر در اداره ای کار میکنید، موظفید طبق قوانین آن محیط لباس بپوشید و هنگام بیرون رفتن با دوستان خود بهتر است لباسی مناسب آین موقعیت را بر تن کنید؛ در عین حال می توانید به سبک شخصی خود نیز وفادار بمانید.

در طول یک هفته یا شاید یک روز بسیار پر مشغله، با توجه یه اینکه کجا هستید و کجا می روید ممکن است بارها لباستان را عوض کنید و لباس دیگیری بپوشید. با وجود این، به جای اینکه با لباس های گوناگون مانند آفتاب پرست رنگ به رنگ شوید، تغییر دادن لباس هایتان را مانند فرصتی بی پایان بدانید تا شیک و خوش لباس به نظر برسید و سبک شخصی خودتان اطمینان داشته باشید که در هر موقعیتی می توانید لباس مناسبی بر تن کنید.

آفتاب پرست

می خواهید در چشم دیگران چگونه باشید؟

صبح هنگام که از خواب بیدار می شوید، لباسی که بدنتان را با آن می پوشانید بیانگر احساس شما در آن روز بخصوص است. حتی ساده ترین لباس نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. برای مثال، بیشتر زنان معمولا تیشرت و شلوار جین را ترجیح می دهند. با تیشرت و شلوار جین می توانید تیپ های مختلفی داشته باشید ولی هر کدام نیز پیام کاملا متفاوتی می دهد. اگر می خواهید خوش تیپ شوید، می توانید با تیشرتتان شلوار جین boy friend (جین گشاد با پارچه تاشده رو به بیرون) و صندل بپوشید. از طرف دیگر، چنانچه دلتان می خواهد «جذاب و دل فریب» به نظر برسید، کفش پاشنه دار بپوشید و از زیورآلات استفاده کنید؛ به این ترتیب در یک لحظه، از ظاهری ساده به تیپی جذاب می رسید.

انواع شلوار جین

 

شلوار جین زنانه

 

شلوار جین مردانه

اگر می خواهید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و شیک تر ظاهر شوید علاوه بر کفش پامپ مشکی و شلوار جین، یک کت بلیزر نیز روی تیشرت خود بپوشید. پوشیدن گرمکن و شلوار جین زاپ دار نیز نشان می دهد که حتی در یکی از جمعه های معمولی نیز سعی دارید در عین راحتی شیک پوش و جذاب باشید.کت بلیزر

حالا می دانم که پس از یک هفته کاری طولانی، آخرین خواسته ی شما شیک و خوش پوش به نظر رسیدن هنگام خرید روزنامه است. در واقع منظورم این است که در آنِ واحد لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنید که شما را شیک و در عین حال مرتب نشان دهد این کار نه تنها اعتماد به نفس بیشتری به شما می بخشد بلکه باعث میشود آمادگی روبه رو شدن با هر چیزی یا هر کسی که ممکن است سرراهتان قرار بگیرد، داشته باشد.

شاید فکر کنید تی شرت و شلوار جین را فقط به یک صورت می توان پوشید، ولی حتی ساده ترین شکل آن نیز می تواند جنبه های مختلفی از شخصیت شما را نشان دهد. اغلب، موقع بیرون رفتن از خانه به ظاهر و پوشاک خود توجه می کنید، ولی هنگام استراحت در خانه احتمالا می خواهید لباس های قدیمی با گرمکن محبوب خود را بپوشید که البته هیچ اشکالی هم ندارد. با وجود این، جذابیت و سبک شخصی فقط به وسیله ی اعتماد به نفس در شما ظهور می یابد.

به نظر من همواره باید احساس عالی بودن داشته باشید. اگر در خانه هستید، با گرمکن و راحت ترین تیشرت خود این حس را به وجود آورید. اگر قصد دارید با گرمکن به بازار بروید، کاری کنید که در عین راحتی جذاب به نظر برسید. (بله، راهی وجود دارد که باگرمکن نیز شیک و خوش پوش به نظر بیایید!)

برای اینکه به ظاهر و نحوه ی پوشش خود بی اعتنا نباشید، توصیه می کنم این نکته را به یاد داشته باشید: «با خود فکر کنید که ممکن است ناگهان با فردی رو به رو شوید که سالهاست او را ملاقات نکرده اید. پیشامدی که شاید یک در هزار رخ دهد ولی غیر ممکن نیست. من می خواهم تیپ شما همواره عالی باشد و احساس فوق العاده خوبی داشته باشید، زیرا تنها در این صورت است که می توانید بر فردی که برای شما بسیار مهم است (یعنی خودتان) اثر بگذارید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه